O mnie

Nazywam się Natalia Łuczak jestem projektantką graficzną, ilustratorką i nauczycielką. Uwielbiam dobrze zaprojektowane przedmioty, szczególnie książki dla dzieci. Ukończyłam Grafikę Projektową na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, stąd moje zamiłowanie do typografii, składu i pięknych rysunków. Lubię dzielić się wiedzą i umiejętnościami, dlatego na co dzień prowadzę zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w jedynym z poznańskich domów kultury. W wolnym czasie czytam – najczęściej artykuły dotyczące psychologii, rozwoju osobistego lub ekologii. Troszczę się o los środowiska i zwierząt. Kreuję świat wokół mnie na bardziej przyjazny i serdeczny. Inspirują mnie ludzie i kolory. Staram się tworzyć realizacje, które bawią, skłaniają do refleksji i wywołują uśmiech.


Czym się zajmuję?

Projektowanie graficzne

Przeobrażam Twój pomysł w gotowy produkt – zawsze w atrakcyjny i dostosowany do Twoich potrzeb sposób. Praca z tekstem, typografią, grafiką wektorową to moja codzienność. Najlepiej i najpewniej czuję się w materiałach drukowanych. Mam ponad 7 lat doświadczenia w projektowaniu – możesz mi zaufać.

Ilustracja

Projektowanie ilustracji to moja największa pasja. Rysuję dla starszych i młodszych, do książek i internetu, projekty komercyjne i dla siebie. Realizuję również zamówienia indywidualne.

Dydaktyka

Jestem nauczycielką w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 2 w Poznaniu. Pracuję z dziećmi i młodzieżą prowadząc zajęcia plastyczne i warsztaty okazjonalne z zakresu projektowania, ilustracji, czy rękodzieła.


W pigułce:

Wykształcenie

2019 Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Studium Pedagogiczne (studia podyplomowe)
2017 Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Wydział Grafiki i Komunikacji Wizualnej, spec. Projektowanie Graficzne (MGR)
2015 Collegium Da Vinci (dawne WSNHiD), Wydział Informatyki i Komunikacji Wizualnej, spec. Grafika Edytorska (LIC)

Wystawy

2020 Wystawa indywidualna, Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Poznaniu
2019 Salon Ilustratorów 2019, MTP Poznań, Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży
2018 Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci, ASP Katowice
2017 X Biennale Grafiki Studenckiej, Poznań
2017 Salon Ilustratorów 2017, MTP Poznań, Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży
2016 Sito z gzikiem, Poznań Design Days

Nagrody

2018 Laureatka w konkursie Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci; nagroda wydawnictwa EZOP oraz wydawnictwa Debit
2015 Nominacja w ogólnopolskim konkursie Art Of Packaging w kategorii: Etykieta
2014 Laureatka w ogólnopolskim konkursie Art Of Packaging w kategorii: Etykieta